Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Конфлікт інтересів у розподілі спільного майна після розлучення

1
00:08, 13.09.2024
Конфлікт інтересів у розподілі спільного майна після розлучення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, був у шлюбі з іноземкою протягом десяти років. Протягом цього часу ми накопичили значне майно, включаючи нерухомість в Україні і за кордоном, автомобілі, акції та інвестиційні проекти. Частину з цього майна ми придбали за рахунок спільно зароблених коштів, але більшість була отримана внаслідок успішних інвестицій, які я здійснював. Ми не мали передматримоніального контракту. Нещодавно ми з дружиною вирішили розлучитися і виникли проблеми з розподілом майна. Моя колишня дружина звернулася до суду з клопотанням про розподіл спільного майна, враховуючи не тільки те, що було придбано за спільний рахунок, але й мої інвестиції. Вона посилається на законодавство своєї країни, де передбачено розподіл всього майна, незалежно від того, хто його заробляв або купував. Я ж вважаю, що в Україні діють інші норми, і в моєму випадку має бути застосовано українське законодавство. Виникло питання: яким має бути порядок розподілу майна в такому випадку? Чи може бути застосовано законодавство іноземної держави при розлученні в Україні? Які наслідки для мене можуть бути, якщо суд вирішить, що розподіл майна має відбуватися за законами країни дружини? Які документи я маю підготувати для захисту своїх інтересів в суді?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:31, 13.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації розлучення з іноземкою в Україні застосовуються норми Сімейного кодексу України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або якщо сторони не уклали угоду про вибір права.

Згідно з частиною першою статті 63 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від того, що один з них не мав самостійного заробітку з поважної причини. Це означає, що майно, набуте під час шлюбу, вважається спільним і підлягає поділу порівну, якщо інше не передбачено домовленістю між сторонами або судом.

Однак, інвестиції, здійснені за власні кошти до шлюбу або отримані внаслідок особистого дарування чи успадкування, можуть бути визнані особистою власністю, якщо це буде доведено в суді (стаття 57 Сімейного кодексу України).

Важливо звернути увагу на те, що суд в Україні, як правило, застосовує українське законодавство, але може враховувати норми іноземного права, якщо це передбачено міжнародними договорами. У випадках, коли дружина наполягає на застосуванні іноземного законодавства, суд може розглядати таку можливість з урахуванням колізійних норм та принципу взаємності.

Щоб захистити свої інтереси в суді, слід підготувати такі документи:
1. Документи, що підтверджують факт та час набуття майна (договори купівлі-продажу, інвестиційні договори, свідоцтва про право власності).
2. Докази джерела коштів для інвестицій (наприклад, банківські виписки, підтвердження доходів, які були використані для інвестування).
3. Документи, які підтверджують, що майно було отримано внаслідок особистих інвестицій або дарування.
4. Якщо ви вважаєте, що має бути застосовано іноземне право, необхідно підготувати аргументацію щодо невідповідності такого застосування українському законодавству.

Також може бути доцільно звернутися за консультацією до адвоката, який спеціалізується на сімейному праві та міжнародному приватному праві, для отримання детальної правової допомоги у вашій справі.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Алименты
08:47, 12.08.2011
Алименты
11:12, 18.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы