Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадковість у разі розлучення

1
11:22, 25.09.2024
Спадковість у разі розлучення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я був у шлюбі з дружиною протягом 15 років, але ми розлучилися та вже 5 років живемо окремо. У нас є спільний син, якому зараз 20 років. Мій батько, який був важко хворий, нещодавно помер. Він залишив заповіт, в якому всю свою нерухомість передав мені, але я його не бачив уже багато років і не був впевнений в його рішенні. Також, у мене є дві сестри, які живуть в іншому місті і з якими я майже не спілкуюся. Одна з них вимагає своєї частки спадку, хоча в заповіті її ім'я не згадується. До того ж, вона вступила в ігри з моєю колишньою дружиною, щоб вони разом змогли отримати частину спадку. Чи мають вони на це право? І чи мають право на спадок мої діти від першого шлюбу, якщо я померу? Чи можуть вони вимагати свою частку спадку зараз, а не чекати, поки я померу? І як впливає на це все розлучення?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
11:38, 25.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Відповідно до законодавства України, питання спадкування регулюються Цивільним кодексом України (далі – ЦК України). Згідно з частиною першою статті 1235 ЦК України, заповіт є особистим розпорядженням фізичної особи на випадок своєї смерті щодо належного їй майна, і воно має силу, якщо складено у письмовій формі та засвідчено нотаріусом або іншою уповноваженою особою.

Якщо ваш батько залишив заповіт, в якому все своє майно передав вам, то ваші сестри, які не згадуються в заповіті, не мають права на спадщину, якщо тільки вони не є спадкоємцями, які мають право на обов'язкову частку. Відповідно до статті 1241 ЦК України, право на обов'язкову частку у спадщині мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки. Якщо ваші сестри не належать до цієї категорії, вони не мають права вимагати частку спадщини.

Щодо вашої колишньої дружини, розлучення означає, що вона не є спадкоємцем вашого батька і не має прав на спадщину, якщо тільки це не передбачено заповітом.

Щодо ваших дітей: у разі вашої смерті вони будуть вашими спадкоємцями першої черги згідно зі статтею 1261 ЦК України. Поки ви живі, вони не мають права вимагати частку спадщини, яка належить вам. Ваше розлучення з колишньою дружиною не впливає на право ваших дітей на спадщину після вашої смерті.

Таким чином, у ситуації, що склалася, ваші сестри та колишня дружина не мають права на спадщину вашого батька, якщо тільки це не передбачено заповітом або вони не належать до кола осіб, які мають право на обов'язкову частку. Ваші діти матимуть право на спадщину після вашої смерті, якщо ви їх не позбавите спадщини через заповіт.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Алименты
10:24, 21.08.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы