Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкування в стосунках одностатевих партнерів

1
13:13, 18.09.2024
Спадкування в стосунках одностатевих партнерів
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Зі своїм партнером проживаємо разом уже більше 10 років. Ми обидва - чоловіки, і не можемо офіційно зареєструвати наші стосунки, але ми вважаємо себе сім'єю. Нещодавно у мене виникло питання про спадкування. В Україні не визнано одностатеві браки, але що станеться з моїм майном після моєї смерті? Чи має мій партнер право спадкувати? Чи є якісь юридичні шляхи, як нам з ним оформити право спадкування, з урахуванням того, що ми не можемо одружитися? Чи може бути варіант з оформленням заповіту? Як проходить процес спадкування в таких випадках, враховуючи, що в Україні не визнано одностатеві браки? Оскільки ми проживаємо разом, чи може це бути вважено фактичним одруженням з точки зору спадкування? Які юридичні нюанси ми повинні знати, і як нам краще діяти в даній ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:55, 18.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні законодавство не визнає одностатеві шлюби, тому ваш партнер не може автоматично вважатися спадкоємцем за законом. За українським законодавством, спадкування відбувається за заповітом або за законом. Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України, спадкування - це перехід прав та обов’язків від спадкодавця до спадкоємців.

Оскільки одностатеві шлюби не визнаються в Україні, ваш партнер не є спадкоємцем за законом, але є можливість оформити заповіт, щоб забезпечити передачу вашого майна йому. Згідно зі статтею 1233 Цивільного кодексу України, заповіт - це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті щодо свого майна. Ви можете скласти заповіт на користь свого партнера, вказавши в ньому все майно або його частину, які ви бажаєте передати.

Заповіт має бути складено у письмовій формі та нотаріально посвідчено, що передбачено статтею 1247 Цивільного кодексу України. Це надасть вашому партнеру право спадкувати ваше майно після вашої смерті.

Враховуючи, що ви проживаєте разом, таке співжиття не може бути прирівняне до шлюбу з точки зору законодавства України про спадкування. Однак, ви можете укласти договір про спільне проживання, в якому визначити майнові та інші аспекти вашого співжиття.

Таким чином, найкращим рішенням для забезпечення прав вашого партнера на спадкування буде складання заповіту на його користь. Це забезпечить юридичну підставу для отримання спадщини і мінімізує ризик виникнення будь-яких спорів після вашої смерті.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы