Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спірні питання поділу спільного майна після розлучення

1
14:39, 22.09.2024
Спірні питання поділу спільного майна після розлучення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я вже понад рік як проходжу процес розлучення зі своїм колишнім чоловіком. Ми були офіційно одружені 10 років, протягом яких накопичили значну кількість майна: квартиру, автомобіль, дорогі речі внутрішнього інтер'єру, а також велику суму грошей на банківському рахунку. Проблема полягає в тому, що мій колишній чоловік вважає, що більша частина цього майна належить йому, оскільки він був основним годувальником сім'ї, тоді як я практично весь цей час проходила курси підвищення кваліфікації та доглядала за дітьми. Я не погоджуюся з його позицією, адже за законом все майно, накопичене нами протягом шлюбу, є спільним. Все ускладнює те, що він стверджує, що деякі вартісні речі були подаровані йому батьками ще до нашого шлюбу, але ніяких документів, які б це підтверджували, він не має. Також він відмовляється ділити гроші, які лежать на банківському рахунку, вважаючи, що це його особисті заощадження. Які юридичні механізми існують для вирішення цієї ситуації? Які документи потрібні для поділу майна? Чи можу я розраховувати на справедливий поділ майна, якщо мій колишній чоловік відмовляється його ділити? І які кроки мені слід зробити для цього?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:37, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні питання поділу майна подружжя регулюються Сімейним кодексом України. Згідно зі статтею 60 Сімейного кодексу, майно, набуте подружжям під час шлюбу, вважається спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом. Це означає, що незалежно від того, хто заробляв більше, все майно, придбане під час шлюбу, підлягає поділу порівну, якщо інше не обумовлено шлюбним контрактом або іншими угодами.

Щодо подарунків, стаття 57 Сімейного кодексу визначає, що особистою приватною власністю є майно, набуте одним з подружжя на підставі договору дарування. Якщо ваш колишній чоловік не може документально підтвердити, що вартісні речі були подаровані йому до шлюбу, вони можуть розглядатися як спільна власність.

Щодо коштів на банківському рахунку, якщо вони були накопичені під час шлюбу, вони також вважаються спільною сумісною власністю, і ви маєте право на їх поділ.

Щоб вирішити цю ситуацію, рекомендується наступне:

1. **Звернення до суду**: Якщо ваш колишній чоловік відмовляється добровільно ділити майно, ви можете звернутися до суду з позовом про поділ майна подружжя. Суд розгляне всі обставини і винесе рішення щодо справедливого поділу.

2. **Збір доказів**: Підготуйте всі наявні документи, що підтверджують набуття майна під час шлюбу, включаючи договори купівлі-продажу, банківські виписки, чеки тощо.

3. **Юридична консультація**: Рекомендується отримати консультацію юриста, який спеціалізується на сімейному праві, для розробки стратегії захисту ваших інтересів.

4. **Медіація**: Якщо є шанс, що ваш колишній чоловік погодиться на компроміс, можна спробувати пройти процес медіації з залученням нейтрального посередника.

Важливо діяти відповідно до законодавства та з урахуванням всіх нюансів вашої ситуації, щоб забезпечити справедливий результат.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы