Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Потребую консультації в сімейному праві

1
14:59, 13.06.2014
Потребую консультації в сімейному праві
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня. Потребую консультації в сімейному праві. Маю рідну сестру, у березні 2013 р. одружилась на території Польщі(Люблін),1 травня вона народила донечку, після чого підписала шлюбний контракт Наданий момент вони проживають у Жешові. ЇЇ чоловік працює стоматологом, сам він родом із України,польського гролмадянства на той момент не мав. Сестрі зробив робочу візу на 2 роки(термін закінчується в квітні 2015 р) та влаштував до себе на роботу , відповідно яку вона не відвідувала. У львові сестра працювала вчителем іноземної мови, зараз рахується в декретній відпустці. Обсавини в їхній сімї складаються негативно. Наразі у моєї сестри крім власного паспорту та медичної довідки немає жодних документів, документів щоб підтверджували її право як матері - немає , у звязку з чим і не може пертнути кордон з дитиною, а також не була оформлена допомога на дитину на україні, Чи проводилась якась виплата батькові в Польщі невідомо. Питання. Яким чином , які докупенти , потрібні для перетину кордону з дитиною в її випадку (вік дитини 1рік 1місяць) , причому чоловік дозволу на вивіз дитини категоричо не дасть. І чи можна подати документи на розлучення на територіх України(польське посольство до прикладу) якщо шлюб був укладено в Любліні. Дякую

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:06, 13.06.2014
Консультирует юрист: Юрист сайта ЮК

Доброго дня,

Якщо у Вашої сестри немає свідоцтва про народження дитини, вона може отримати його у тому державному органі Польщі, де було зареєстровано народження дитини (на підставі документа, що підтверджує її особу).

Консульська установа України в Польщі має право зареєструвати розірвання шлюбу між громадянами України, якщо хоча б один з них постійно проживає за межами України, у таких випадках:

— за спільною письмовою заявою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей;
— за заявою одного з подружжя, якщо другий із подружжя:
— визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім;
— визнаний у встановленому законом порядку недієздатним;
— засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менше трьох років;
- на підставі рішення суду про розірвання шлюбу (якщо рішення про розірвання шлюбу було постановлено в Україні та шлюб було укладено в Україні).

Однак, з Вашої розповіді не вбачається таких підстав, а тому розірвання шлюбу повинно відбуватися за рішенням суду.

Розірвання шлюбу проводиться згідно з законодавством тієї Договірної Сторони, громадянами якої є подружжя в момент порушення справи (п. 1 ст. 26 Договору
між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах ) . Тобто, якщо на момент порушення справи в суді обоє з подружжя є громадянами України, то розірвання шлюбу в суді буде відбуватися за законодавством України.

Якщо в момент порушення справи один з подружжя є громадянином однієї Договірної Сторони,а другий - громадянином іншої Договірної Сторони, розірвання шлюбу проводиться згідно з законодавством тієї Договірної Сторони, на території якої вони мають місце проживання. Якщо один з подружжя має місце проживання на території однієї Договірної Сторони, а другий - на території іншої Договірної Сторони, застосовується законодавство тієї Договірної Сторони, орган якої порушив справу (п. 2 ст. 26 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах ) .

У справах про розірвання шлюбу, в випадку, передбаченому в пункті 1 ст. 26 Договору, компетентним є орган тієї Договірної Сторони, громадянами якої є подружжя в момент порушення справи. Тобто, якщо на момент порушення справи, подружжя будуть громадянами України, то справа про розірвання шлюбу буде розглядатися судом в Україні за українським законодаством.

Підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами, за клопотанням позивача визначається ухвалою судді Верховного Суду України. У такому самому порядку визначається підсудність справи про розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України (ч. 1 ст. 111 ЦПК України).


Тобто, якщо буде такий варіант, Ваша сестра перед зверненням до суду повинна надіслати клопотання до Верховного суду України про визначення підсудності цієї справи. Судом буде визаначено суд, що розглядатиме справу в Україні.

Якщо ж чоловік вже змінив громадянство та обоє мають місце проживання в Польщі, то справу буде розглядатися за польським законодаством.

Щодо виїзду з дитиною, то у випадку не отримання згоди батька, такий дозвіл може бути за рішенням суду. Крім того, якщо судом буде розглянута справа про розірвання шлюбу, то в рішенні суду буде визначено з ким в подальшому буде проживати дитина. Якщо з матір’ю, то вона на законних підставах забере дитину за місцем свого проживання.

Щодо необхідних документів для перетину кордону з дитиною, то краще це питання уточнити у консульській установі. Зазвичай, відомості про дітей вписуються в закордонних паспорт одного з батьків (необхідно звернутися в консульську установу) та обов’язкова згода на виїзд другого з подружжя (можна за рішенням суду).

Крім того, зверніть увагу на умови шлюбного контракту, можливо в ньому передбачено місце проживання дитини у разі розірвання шлюбу та інші питання, що Вас цікавлять.

Рекомендую Вашій сестрі звернутися в консульську станову України в Польщі з тими документами, які вона має. ЇЇ проконсультують, щодо порядку розірвання шлюбу та виїзду дитини, допоможуть отримати документи на дитину.

Відомості щодо консульства:
Генеральне Консульство України в Любліні (Республіка Польща)
Керівник: Грицак Іван Юрійович - Генеральний консул
Адреса: вул. 3 Мая 14, 20-078 Люблін.
Телефон: +48-(81)-531-88-89
Факс: +48-(81)-531-88-88
Ел. пошта: gc_pll@mfa.gov.ua
Веб-сайт: //lublin.mfa.gov.ua br />
Графік роботи: Години роботи: 08:00 – 17:00, Пн - Пт
Графік прийому громадян з консульських питань:
Пн. з 8:30 до 12 год., видача документів: з 13 до 15 год.
Вт. з 8:30 до 12 год., видача документів: з 13 до 15 год.
Ср. з 8:30 до 12 год., видача документів: з 13 до 15 год.
Чт. з 8:30 до 12 год., видача документів: з 13 до 15 год.
Пт. з 8:30 до 12 год., видача документів: з 13 до 15 год.
Сб. вихідний
Нд. вихідний
Обідня перерва: 12 до 13 год.
У випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, інших випадків, які загрожують життю чи здоров’ю наших співвітчизників, консульська допомога надається також у неприймальний час.
Консульське обслуговування у неприймальний час здійснюється також у випадку втрати паспортних документів громадян України.
Вихідні дні: субота, неділя
Особистий прийом громадян Генеральним консулом відбувається в останній четверг кожного місяця у приміщенні ГКУ з 14:00 - 16:00 (за попереднім записом)
Консультації з консульсько-правових питань надаються без попереднього запису.
Межі консульського округу: Люблінське, Підляське і Підкарпатське воєводства

Якщо будуть ще якісь питання пишіть на сайт, обов’язково проконсультую.

______________
Щоб отримати юридичну консультацію - напишіть своє питання на сайті!
top


Другие консультации


Нина
22:33, 29.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы