Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Суперечка зі свекрухою за майно покійного чоловіка

1
20:05, 21.09.2024
Суперечка зі свекрухою за майно покійного чоловіка
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я звертаюся до Вас з дуже складним і тонким питанням, що стосується брачного та сімейного права. Моя проблема полягає в тому, що після смерті мого чоловіка, з яким ми були офіційно одружені 15 років, виникли конфлікти з його матір'ю, свекрухою, з приводу розподілу його майна. Мій покійний чоловік був єдиним сином і, відповідно, єдиним спадкоємцем своєї матері. Він успадкував від неї нерухомість, а також має власну нерухомість, яку ми з ним придбали під час нашого шлюбу. Свекруха вимагає, щоб майно, яке було успадковано її сином, вибуло з майна, що підлягає спадкуванню, та повернулося до неї як матері. Вона стверджує, що я не маю прав на цю власність, бо вона була успадкована її сином від неї особисто. Окремою проблемою є власність, яку ми з моїм чоловіком придбали в шлюбі. Частина цього майна була куплена за кошти, отримані від продажу успадкованої нерухомості. Свекруха стверджує, що вона має право на цю власність, бо вона була придбана за кошти, отримані від продажу її майна. Які мої права в цій ситуації? Чи має свекруха право вимагати повернення майна, успадкованого її сином? Чи має вона право на власність, придбану за кошти, отримані від продажу успадкованої нерухомості? Як я можу захистити свої права та інтереси? За яких умов я можу втратити свої права на спадщину?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:47, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації важливо розглянути норми спадкового та сімейного права України, щоб визначити ваші права та обов'язки.

По-перше, відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України (ЦКУ), спадкування відбувається за заповітом або за законом. Оскільки ваш чоловік був єдиним спадкоємцем своєї матері, нерухомість, яку він успадкував, стала його особистою приватною власністю. Це означає, що в разі його смерті це майно входить до складу спадщини, яка підлягає розподілу між спадкоємцями.

По-друге, стаття 60 Сімейного кодексу України (СКУ) встановлює, що майно, набуте подружжям під час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, незалежно від того, на чиє ім'я воно було придбано. Однак, якщо майно було придбане за кошти від продажу успадкованої нерухомості, такі кошти вважаються особистою приватною власністю вашого чоловіка, якщо не було домовленостей про інше.

Що стосується вимог свекрухи, вона не має права вимагати повернення майна, яке її син успадкував, оскільки це майно після його смерті входить до складу спадщини. Щодо власності, придбаної в шлюбі за кошти від продажу успадкованої нерухомості, вона може претендувати на частину цього майна лише в разі, якщо зможе довести, що ці кошти були її особистими і не були передані у спільну власність подружжя.

Для захисту своїх прав рекомендується звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи, що дозволить офіційно закріпити ваші права на спадщину. Важливо також підготувати всі докази, які підтверджують ваші права на спільне майно.

Ви можете втратити права на спадщину лише в разі відмови від неї (стаття 1273 ЦКУ) або визнання недійсними ваших прав на спадщину в судовому порядку. Якщо у вас є сумніви або необхідна додаткова консультація, рекомендується звернутися до адвоката, спеціаліста з сімейного та спадкового права.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Имущество
02:32, 04.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы